Mutluluk Önerileri

mutlu olmak için öneriler
Mutlu olmak için..
İnsanların büyük bir çoğunluğu sabahtan akşama kadar  bir şekilde dünyanın düzenine uyup çalışıyor çabalıyor..Aslında yaptığımız bu uğraşların hepsi mutlu olmak için. Daha mutlu olmak için bilimsel öneriler ,yöntemler var. 

Gittikçe stres toplumu oluyoruz  kendimize zaman ayırmıyoruz nihayetinde de mutsuz gülmeyen yüzler ortalıkta ruh gibi geziniyor..

Mutlu olmak için güzel öneriler

  • Sizi mutlu edecek insanlarla birlikte zaman geçirin.Sakın yalnız kalmayın.Yalnızlık insanı düşünceden düşünceye ve en son umutsuzluğa kadar götürebilecek bir yolculuktur.Hemen sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayın ve dışarı çıkın gezin . Anı yaşamak kadar güzel bir haz yok. Boşa geçen dört duvar arasında geçen zamandan çok daha iyidir.

  • Paranız olmayabilir ama para ile elde edilemeyecek ne kadar çok yeteneğiniz sağlığınız ve farkındalığınız var.Parayı amaç haline getirmektense araç olarak kullanmaya çalışmalıyız.Para her zaman ulaşılabilecek bir şeydir.Zamanın telafisi yoktur ve bence zaman paradan çok daha değerlidir.Çünkü geçmişe gidemiyoruz. 


  • Belki yürümeyi bile hayal eden binlerce insan varken çıkın dışarı ve etrafa  doya doya bakarak yürüyüşe çıkın .Çiçekleri fark edin koklayın .Emin olun yaşadığınızı hissedeceksiniz.

  • Elde etmek istediğimiz hayalleri ara sıra kenara koyup,sahip olduğumuz güzel şeyleri hatırlayıp şükran duymamız gerekir. 

  • Egomuzu bir kenara bırakıp sürekli başka insanların hayatlarıyla kendi yaşamımızı kıyaslamayı karşılaştırmayı bırakın. Bu bizi karamsarlıktan başka hiç bir şeye sürüklemez.Doğaya bakın bire bir aynı olan kaç tane şey var.? 

  • Geleceğin temelleri şuanda şu zamanda atılıyor.Gelecekten kaygılanıyorsak demekki şu anda yaptığımız yanlışlar ya da eksikler var. Bunlar üzerine çözüme gidilmeye çalışılmalı sabırla..Hayal kurmaya korkmaktansa bugün doğru bir başlangıç yapmamız gerekir.Mutlu olmak için kendimizi affedebilmeliyiz


Mutlu olma yolunda belki de en çok kendimize yükleniriz.Eninde sonunda yargı şuraya varır."benim yüzümden!!" Bize bizden daha fazla ceza verebilecek fatura kesebilcek hiç bir insan yoktur. Bugünkü mutsuzluğumuzun temelleri yine biz tarafından geçmişte atılmıştır yada mutsuz bir hayata adapte edilmiş  koşullar arasında yetişmiş de olabilir.

Yine de unutmamamız gereken bir şey  var. Geç kalınmış bir şey yok. Hala nefes alıyorsak bir şeyleri algılayabiliyorsak bir çok şeyi değiştirebiliriz. Kendimizi tanımak ve kabullenmek çok önemlidir.Barışalım kendimizle. Ne yaptıysak evet yaptık ama yalnıştı ama doğruydu .Biz karar verdik ve neticesini aldık. Önemli olan ders almaksa  eğer şimdi alacağımız güzel kararlar ve uygulamalarla birlikte mutlu yarınlar bizi bekliyor olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder