İyi bir ilişkide olması gereken 20 şey

İyi bir ilişkide olması gerekenler

iyi bir ilişki için olması gerekenler
İyi bir ilişkide olması gerekenler !

          Mutlu bir ilişkiniz var mı? Cevap evetse harika, çünkü iyi bir ilişki bireyin daha mutlu, dürüst, sevgi dolu ve kabullenici olma gibi en kaliteli özelliklerini ortaya çıkarır. İyi bir ilişki için neler yapılması gerektiğini ,iyi bir ilişkinin nasıl sağlanabileceğini ve iyi bir ilişkide olması gerekenleri 20 başlık halinde özetleyeceğiz. Kötü bir ilişki ise duygusal açıdan zarar verici olabilir. Bu yüzden çiftlerin sağlıklı ve mutlu bir ilişki için gerekli olan şeyleri bilmesi büyük önem taşıyor. Gelin birlikte iyi bir ilişkide olması gereken 20 şeye bir göz atalım.

  1. Gülmek 
Tamamen farklı espiri anlayışınız olsa da, yine de birbirinizi güldürebilir ve eğlendirebilirsiniz.
Birini sevmek onu mutlu görmeyi istemektir, o yüzden mümkün olduğunca gülün ve eğlenin.

     2. Birlikte gezebilmek

Yakınlarınızda henüz gezip görmediğiniz ya da görmek istediğiniz yerlere birlikte yapacağınız seyahatler iyi bir ilişkide paylaşılması gereken ortak tecrübelerdir.

     3. Güvende hissetmek

İyi bir ilişkinin olmazsa olmazlarından biri de sırtını partnerine güvenle yaslayabilmektir. Partnerinizin sizi terkedebileceği korkusunu yaşamadan, üzgün, mutsuz ya da durağan bir gününüz de olabilmeli.

     4. Heyecanı canlı tutmak

Birlikteliğiniz kaçıncı ayında ya da yılında olursanız olun, görüştüğünüz için mutlu ve heyecanlı olduğunuzu yansıtın. Kötü hissettiğiniz bir zamandan bile geçiyor olsanız, partnerinizi görmek sizi daha kötü hissettirmek yerine en azından biraz daha iyi hissettirebilmeli. 

     5. Tutku

Beklenmedik anlarda yapılan bir dokunuş, sarılış ya da küçücük bir öpüş size dünyaları verebilir. Partnerinizin sizi sevdiğini ve karşı konulamaz olduğunuzu hissettirir.

     6. Akşamları da vakit geçirebilmek

Birlikte bir şeyler içmek, akşam yemeği yemek ya da bir bankta oturup yıldızları seyretmek birlikte geçirdiğiniz zaman aralığını genişletme ve romantizm açısından ilişkinize olumlu katkı sağlar. 

     7. Cesaretlendirici olmak

İyi bir ilişkide partnerler düşüncelerini yeni fikir ya da bakış açılarına yönlendirmek için teşvik edicidirler ve birbirlerinin düşüncelerine ve fikirlerine hayranlık duyarlar.

     8. Küçük jestler

Ev yapımı bir doğum günü pastası, ya da özel olmayan bir günde alınan küçük bir hediye gibi jestler partnerinize sizin için önemli olduğu ve her zaman onu düşündüğünüz mesajını verir.

     9. Anlayışlı olmak

Romantik komedi izlerken ağlayan bir partneriniz olabilir, ya da baharatlı cipsi erimiş çikolataya banarak yemeyi seven. Sizin alışkın olmadığınız davranışlar ve tutumlar olabilir. Ama iyi bir ilişkide sahip olunması gereken en önemli özelliklerden biri şüphesiz anlayıştır. Farklılıklara saygı duymalı ve onları olduğu gibi kabul etmeliyiz.

     10. Birlikte gülünç şeyler yapabilmek

Hayat her zaman toz pembe olmadığından bazen olmadık anlarda size gülünç ya da saçma gelebilecek budalalıklar yapabilirsiniz. Ortamın sıkıcı olduğunu düşündüğünüzde aniden dans etmeye başlamak, şarkı söylemek ya da yemek yaparken şakalaşmak gibi şeyler ortamın yumuşamasına ve eğlenmenize yardımcı olur.

     11. Birbirini neşelendirmek

İyi bir ilişkinin püf noktalarından biri de , partnerler birbirlerinin neşe kaynağı olmalıdır. Aldıkları her kararda birbirlerini destekleyip neşelendirebilmeliler. Destek görmeden yaşamak zordur ve partnerler birbirlerine  koşulsuz ve limitsiz destek sunmakla sorumludurlar.

     12. Karşılıklı güven

Partnerinizin onu aldatacağınız, ya da ondan gizli işler çevirebileceğiniz konularında şüphesi olmamalıdır. Birbirinizi sevin ve destek olun. Karşılıklı güven bunu başarmak için en önemli anahtardır.

     13. Saygı

İyi bir ilişkide olması gerekenlerden  şeylerden biri de  partnerlerin birbirlerine saygı duymalarıdır. Zaten partnerinizi siz seçtiniz, bu yüzden onun harika biri olduğunu düşünerek saygınızı ve hayranlığınızı sürekli koruyun. Geri dönüşünün verdiğiniz oranda olacağından şüpheniz olmasın.

     14. Hataları birlikte üstlenin

Yaşanan sorunlarda, sıkıntılarda ya da zor durumlarda partnerinizi yalnız bırakmayın. Zorlukları birlikte aşabileceğinizin mesajını en iyi şekilde, yapılan hata ve yanlışları birlikte üstlenerek verebilirsiniz.

     15. Özgürlük

Sağlıklı bir ilişkide partnerler her ikisinin de biraz özgürlüğe ihtiyacı olduğunu alayışla karşılar ve birbirlerine diğer insanlarla görüşebilmeleri ya da kendi işleriyle ilgilenebilmeleri için zaman tanırlar.

     16. Ebeveyn rolü üstlenmek

Yorgun, stresli, inanılmaz gergin bir günü geride bırakmış ve kılınızı kıpırdatamayacak durumda olabilirsiniz. İyi bir ilişkide, partnerler bir diğerinin ihtiyacı olduğunda, yalnız kalmamaları gerektiğinde anne ve babalarımızdan görmeye alışkın olduğumuz ilgiyi gösterirler.

     17. İçini dökebilmek

Evde, okulda ya da işte karşılaşılan sinir bozucu bir durumla ilgili yakınan partnerinize '' Yaa, tamam boşver '' ''Geçmiş gitmiş işte, neyini konuşuyosunki daha '' demek yerine onu dinlemenin sizi mutlu edeceğini söyleyin. Bilin ki gelecekte benzer bir durumla karşılaşırsanız partneriniz de sizi dinleyecektir.

     18. Fiziksel yakınlık

Partnerler birbirlerine duygusal yakınlık kurmak kadar, el ele tutuşmak, sarılmak, kucaklaşmak gibi fiziksel yakınlık da kurmalılar. 

     19. Açık iletişim

İyi bir ilişkide olması gereken en önemli şeylerden biridir etkili iletişim. Siz de partneriniz de düşüncelerinizin reddedilmesinden beğenilmemesinden çekinmeden, tüm açıklığıyla herşeyi konuşabilmeli ve tartışabilmelisiniz.

     20. En iyi arkadaş

Partneriniz sizin için bir sevgiliden fazlası olmalı, çok iyi bir arkadaş gibi. Bağlarınızı güçlendirebilmeli ve sizi koşulsuz sevebilmeli. 


İyi bir ilişkide olması gerektiğini düşündüğünüz başka şeyler de var mı ?
Yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz. 
Teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder