Makale yazarak para kazanmada püf noktalar

Makale  yazmayı seviyor  ve bundan para kazanmak istiyorsanız  anlatacaklarımı dikkatle  okuyun.İnternetten  para kazanmanın  belkide  en kolay yoludur  yazı yazmak.Ama  makale  yazımında dikkat edilecek hem  teknik hemde teorik bilgilere ihtiyacınız  olacaktır.

Makale yazarak  para kazandıran siteler

Bu başlığı bilerek attım çünkü  yazarak para kazanmak için  başka bir siteye ihtiyacınız  yoktur.Sadece  bir blog açın ve adsense ise para kazanmaya  çalışın yeterli.
para kazanmak icin makaleler nasıl olmalıdır.

Makaleleriniz seoya uygun olmalıdır.

İçerikleri yazarken 100 de 5 oranında anahtar kelime kullanmamız yeterli ve gereklidir.Eğer  bunu abartırsak sitemiz spam  olarak algılanabilirki hem emeğiniz boşa gider hemde  zamanınız.

Arama motorlarını düşünerek de yazın.

Eğer html bilginiz var ise   <em>,<strong> gibi vurgulayıcı etiketleri kullanmanız çok işe yarayacaktır.
  • Makalenizin ilk 160 karakteri içerisinde  anahar kelimeleri mutlaka kullanınız.
  • Ara başlıklar  atın ve yine  anahtar kelimeleri  kullanmaya özen gösterin.
  • Makalenizi bitirmeden öncede  yine anahtar kelimenizi kullanarak bitirin.

Düzenli aralıklarla makale  yazın çok önemli

Belkide  en önemli şeylerden bir tanesi de  budur.Her gün düzenli içerik girildiğinde  arama  motorları sitenize  geldiğinde sürekli taze içerik bulur ki bu sizi arama motorlarında  üst sıralara  taşıyacaktır.

Makale için  görseller  resimler ekleyin.

  • Peki bunu yaparken nelere dikkat  etmek gerekir.Resimlerin "alt " özelliği kısmına  içeriğinizi anlatan  açıklamalar girin.Google buna  çok dikkat ediyor.
Evet  sizlere  internetten para kazanma  yöntemlerinden biri olan makale  yazmada  dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli tüyo ve ip uçlarından  bahsettim.Seo makale nasıl  yazılır sorusuna da  cevap olmuştur  umarım tekrardan  görüşmek üzere.1 yorum: