Seo makale özellikleri nelerdir nasıl yazılır ve seo yöntemleri

Eğer bir blog yazarı iseniz seo nedir bilmeniz gerekir.Seo  yazdığınız içeriklerin arama motorlarınca  daha üst sıralara çıkmasını sağlayan  bilgi ve teknik ifadedir.Bu yazıda sizlere seo yöntemleri ve seo makalede  olması  gereken özellikleri listeleyeceğim.

Bir başka bloğumda yazdığım Google'da ilk sayfada çıkmak için seo yöntemleri'ni okumanızı kesinlikle öneriyorum.Organik aramalarda üst sıralara çıkmanızı sağlayacak bir çok seo yöntemini uygulamalı olarak kaleme aldım.

Seo bir makalede olması gerekenler

Seo uyumlu bir makale yazarken  sadece arama motorlarını düşünmemek gerekir.Çünkü google'ın dediği  gibi  asıl önemli olan  kaliteli içeriktir.
İyi bir makalenin  özellikleri ve kuralları bu durum için de aynıdır.Nasıl ki bir yazının  giriş  ve sonuç  cümlelerinde  asıl  anlatılmak istenen vurgulanır  seo  bir  makale  yazarken de bu durum geçerlidir.

Seo Makale Nasıl Yazılır

  1. İlk cümleleriniz çok önemli .Bu yazının  ilk paragrafına dikkatlice  bakın sanırım demek istediğimi  anlamışsınızdır.
  2. Anahtar kelimeler:Makaledeki kullanım sayısı önemlidir.iyi bir seo tekniğinde  anahtar kelimelerin yoğunluğu 100 de 5 i geçmemelidir.
  3. Tekrar ilk paragrafa bakın kırmızı renge boyadğım seo yöntemleri kelimesini blogger html görünümünde "em" html tagı içerisine aldım.Bu em  etiketi yada tagı  arama motorlarına bu kelimenin önemli olduğunu söyleyecektir.Keza  "strong " etiketide  aynı işlevi görür.Bunu ise yeşil renge uyguladığım  kelime öbeğinde görüyorsunuz.
  4. Pembe başlığa dikkat  edin benim 2. başlığım ve anahtar kelimem seo amaçlı başlıkta yer alıyor.Bir önemli diğer detay ise  teknik olarak  aram  motorları sizin ilk  üç  başlığınıza önem veriyor.Tek başlıkla makaleler  yazmayın .Okuyucu için de rahat olur.

Resimlerde seo uygulayın alt etiketi önemi

seo uyumlu makale örneği
Bu resimde bir seo tekniği uygulandı  .html kodlarına dikkat ettiğinizde  "alt" etiketine makalenin ana fikrini yazdım.
Sizlerde resimlerin "alt " etiketini boş bırakmayın bu çok önemlidir iyi bir makalenin resim ve görsellerinde olması gerekir.

En az 750  sözcükten oluşan makaleler  yazın

Arama  motorları için  en önemli şey kelimelerinizdir.Dikkat ederseniz  eğer  film siteleri ve resim galeri siteleri  google  reklamlarını  alamıyor.O yüzden yazmaktan  çekinmeyin.Bol bol yazın  bu çok önemli bir detay.

İyi bir makalenin  seo uyumlu olmasını sağlayan özelliklerini listeledik.Yine unutulmamalıdır ki  en önemli şey  kaliteli okuyucuyu bilgilendiren  ve sayfalarınızda uzun süre gezinilebilecek yayınlar oluşturmaktır.Gerçek seo faydalı olandır,fayda sağlayandır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder